📞 0226 461 35 07 - 📬 info@zaferyapimuhendislik.com     

Endüstriyel Yapılar - Hareketli Yapı

Ürün Kodu : Hareketli Yapı-001

Ürün Fiyatı : Detaylı Bilgi İçin Firmamız İle İletişime Geçiniz

     Çelik iskeletli, PVC branda kaplamalı ve ray üzerinde hareket edebilen binalardır. Ağır ve büyük ebatlı malzemenin korunmasında tek çözümdür. Vinçle gemi, tren ve treylerdan açık alana indirilen yükün üzerine çekilerek depo görevi yapar ve gerektiğinde tekrar yürütülerek yükün üzerinden alınır ve açık alanda vinçle çalışma yapılır.
 

İnşaat alanlarında üretilen betonarme elemanlar için kapalı atölye olarak kullanılırlar ve betonun küründen sonra yapı tekerlekleri üzerinde yürütülerek çekilir, kule veya gezer köprü vinçle, betonarme eleman üretim yerlerinden alınarak binadaki yerine konur. Sanayi kuruluşlarında büyük ebat ve ağırlıklı parça imalatı, boyanması, montajı için kapalı ve ısıtılımış bir hacim sağlar ve işin sonunda tekerlekleri üzerinde yürütülerek malın açıka alanda yüklenmesine olanak verir. Liman ve antrepolarda kısa süreli depolama için hareketli hacimler sağlar.


Düşük İşletim Maliyeti
Kullanılan brandanın yüksek ışık geçirgenliği sayesinde içeri giren doğal ışık, gölgesiz güneşli bir hava etkisi yaratır ve doğal olarak aydınlatma maliyetlerini düşürür. 


Uzun Süre Bakım Gerektirmez
Tamamen sıcak daldırma ile yöntemi ile paslanmaya karşı yüksek mukavemet ile imal edilmiş çelik aksam ve yüksek gerilmelere uygun branda kaplama sayesinde zorlu iklim koşullarında dahi uzun süre balom gerektirmez. Konusunda uzman Zafer Yapı Mühendislik servis elemanları sayesinde Zafer Yapı Mühendislik yapılarının bakımı kolaydır.


Hızlı Montaj
Proje boyutlarına göre konvansiyonal yapılara göre çok kısa sürede monte edilebilirler. Zafer Yapı Mühendislik yapıları mevcut kullanım alanında ihtiyaçlarınız değiştiğinde ise sökülüp, başka bir alana taşınıp yeniden monte edilebilirler.


İzin Gerektirmez
Her an sökülebilir, hareketli yapılar olduklarından resmi yazışmalar, inşaat ve iskan ruhsatı ve gerektirmeyebilirler.


Yüksek Amortisman Oranı
Branda yapılar, konvensiyonal yapılara göre amortisan oranı yüksek yapılardır. Bu nedenle yatırım bedelinizi kısa sürede amortismandan düşmenize ve yatırımınızı kısa sürede geri dönmesini sağlar, kısa sürede yatırımınıza kar ettirir.